
Наші губи вимагають такої ж турботи, як все обличчя – незалежно від того, чи користуєшся ти помадою чи ні. Потріскані і сухі губи – видовище непривабливе, ну і відчуття не найприємніші.
⠀
Епідерміс наших губ набагато тонший від шкіри обличчя, містить менше захисного пігменту меланіну і має погану бар’єрну функцію, що робить їх більш сприйнятливими до агресивних факторів навколишнього середовища – ультрафіолету, вітру і морозу.
⠀
Губи також втрачають воду в три рази швидше, ніж шкіра обличчя, що робить їх більш уразливими до зневоднення і сухості. Коли губи стають сухими, оборот клітин шкіри сповільнюється, а губи лущаться. Як цьому запобігти?
⠀
• Сироватка
Хороша новина в тому, що ті ж продукти, які ви використовуєте для іншої частини обличчя, можна використовувати для догляду за губами. Наприклад, гіалуронова сироватка хороша не тільки для шкіри обличчя, а й для губ – також відмінно зволожує. А ще її можна наносити перед застосуванням чогось важчого, наприклад, бальзаму.
⠀
• Зволоження
Крім гіалуронової кислоти, на губи бажано наносити більш щільні за текстурою засоби. Наприклад, олію – ши, кокосу або жожоба.
⠀
Як додатковий догляд можна використовувати патчі і маски для губ. Вони швидко живлять і зволожують шкіру, здатні розгладити дрібні зморшки і збільшити об’єм губ.
⠀
• Скрабування
Щоб прискорити оновлення клітин шкіри і впоратися з лущенням губ допоможе скраб на основі цукру або меду.
⠀
• Санскрін
Ну і, звичайно, не можна забувати про санскрін. Для губ він також дуже важливий.