Stop-list: 6 інгрідієнтів в косметиці, яких варто уникати

Тест
Навіть органічні і, на перший погляд, корисні засоби можуть містити в складі небажані компоненти і токсичні речовини. Іноді виробники ховають за кричущими гаслами «повністю безпечно і екологічно» неприємну для покупців правду. Коли будеш вибирати новий крем або чергову туш для вій, не пошкодуй кілька хвилин, щоб вивчити склад.
• Лаурилсульфат натрію
Як позначається: Sodium Lauryl Sulfate (SLS)
Де міститься: в шампуні, гелі для душу, тональній основі, гелі для вмивання обличчя, зубній пасті і засобі для полоскання рота.
Лаурилсульфат натрію можна знайти практично в будь-якому засобі. Популярним його роблять дешевизна і здатність розчиняти жири. Тобто, щоб ефективно вимити волосся і позбутися від шкірного сала, без лаурилсульфату натрію не обійтися. Але у великій концентрації він може викликати подразнення і порушувати природні захисні бар’єри шкіри. Щоб такого не траплялося, почни використовувати натуральні шампуні і гелі для тіла. Якщо такий варіант не підходить, вибирай засоби, в яких вміст лаурилсульфату натрію низька.
• Триклозан і триклокарбан
Як позначається: triclosan and triclocarban
Де містяться: зубна паста, дезодорант
Триклозан добре нам відомий, раніше його активно використовували в антибактеріальному милі, користь якого вже давно спростували. У 2016 році компонент був заборонений для використання в медичних установах, але як і раніше додається в косметику. Було доведено, що триклозан і триклокарбан можу викликати алергію, пов’язані з гормональними і порушеннями імунної системи.
• Поліетиленгліколь
Як позначається: PEG
Де міститься: скраби, гелі для душу, зубна паста
При невеликій концентрації в косметичних засобах – 25% і нижче – поліетиленгліколь нешкідливий для людини. Але мікропластик в скрабах і гелях для душу не фільтрується каналізаційними системами та потрапляє прямо в воду, де ним харчуються риби та інші морські тварини.
• Дистиляти нафти
Де міститься: туш для вій
Продукти поділу нафти часто зустрічаються в туші для вій і можуть викликати неприємні захворювання і симптоми, включаючи контактний дерматит. Якщо у тебе часто виникає подразнення шкіри, можливо, вся справа в косметиці. Крім того, дистиляти виробляються на нафтопереробних заводах разом з автомобільним паливом, мазутом і хімічною сировиною, тому користі в цьому інгредієнті абсолютно ніякої.
Не забувай читати склад засобів, які купуєш. Тебе може очікувати безліч неприємних сюрпризів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *